Każda pora roku ma dobre strony, z jesienią wcale nie jest inaczej. Pomyślmy o tych pięknych leśnych drogach i parkach usłanych całą paletą kolorowych liści. Przypomnij sobie o długich spacerach i rozmowach w bajecznych okolicznościach przyrody. Natomiast gdy na horyzoncie czai się ponura, deszczowa aura, postaw na kreatywność. Spędzanie czasu w domu z dzieckiem również może być twórcze. Wystarczy odrobina wyobraźni!

Bardzo ważne jest to, by maluszek już od najmłodszych lat oswajał się ze światem i otaczającą go przyrodą. Jesienne, orzeźwiające spacery skutecznie zmęczą twoją pociechę, gwarantując mu dobry, regenerujący sen. Kto z nas nie pamięta zabaw i przepychanek w kolorowych liściach, z których tworzyliśmy kopce kreta? Przypomnij sobie okres, gdy sam byłeś dzieckiem, zapomnij na chwilę o obowiązkach i dorosłym życiu. Dziecko potrzebuje uwagi i obecności rodzica, aby nawiązać z nim prawdziwą i głęboką więź.

 

Dlaczego pierwsze miesiące są tak ważne?

 

Pierwszy uśmiech, słowa, pierwsza nieudolna próba przejścia od kanapy do łóżka… który z rodziców chciałby to przegapić? Gdy maluszek postawi już swoje pierwsze kroczki i przeobrazi się w małego odkrywcę, należy mieć oczy szeroko otwarte. Pomimo swoich niezgrabnych i topornych ruchów wejdzie w każdą możliwą szczelinę, gdy ty tylko na chwile odwrócisz głowę. Pozwól dziecku zwiedzać świat również na neutralnym  gruncie.

Pierwsze spacery w odpowiednich bucikach

 

 

Warto zadbać o to, by pierwszy spacer malucha był jak najbardziej dla niego komfortowy. Buciki Walkking’s stworzone są po to, by pomóc dziecku w jego pierwszych krokach. Dlaczego akurat te buciki? Obuwie jest lekkie, wygodne i wspiera rozwój małych stópek. Tak pozornie błaha rzecz, jak kupno odpowiednich butów, może rzutować na zdrowie dziecka w przyszłości. Pamiętajmy, że źle dobrane obuwie może doprowadzić do poważnych problemów, jak wady postawy, a nawet do deformacji stóp! Nie ryzykujmy i zapewnijmy naszemu malcowi odpowiedni rozwój.

Buty wykonane są z wysokiej jakości materiału, a mianowicie mikrofibryonSteam, która  w 100% przepuszcza powietrze. Ponadto są one w stanie pochłonąć 8 razy więcej wilgoci niż standardowe obuwie, a wysychają 6 razy szybciej niż skóra.  Materiał jest odporny na ścieranie, także twoja pociecha może hasać do woli. Pierwsze buty do nauki chodzenia są niezwykle ważne, a marka Walkking’s gwarantuje prawidłowy rozwój dziecięcych stópek. Buciki te okażą się świetnym sprzymierzeńcem jesiennych spacerów po parku i odkrywania świata przez maluszka.

 

Jak spędzić czas z dzieckiem, gdy na dworze deszcz i plucha?

 

Dobrze wiemy, że jesień nie zawsze jest na tyle hojna, by pozwolić nam na spacery. Nie raz zaskakuje paskudną, deszczową pogodą. Co wtedy? Istnieje wiele miejsc przeznaczonych do zabawy dla dziecka. Weźmy, chociażby kryty park rozrywki w centrum handlowym. Podczas gdy ty robisz zakupy, dziecko spędza czas na zabawie z rówieśnikami, jednocześnie będąc pod czujnym okiem opiekunek. Pójście na basen lub do kina również jest ciekawą alternatywą dla długich jesiennych wieczorów. Styczność z kulturą i sportem rzutuje na późniejszy rozwój dziecka.

Jeśli chcesz połączyć zabawę z edukacją, idealnym rozwiązaniem są gry planszowe, które rozwijają wyobraźnie i uczą strategicznego myślenia. Co powiesz na wieczór przy gorącej czekoladzie oraz emocjonującej grze w Monopol, czy Scrabble? To super alternatywa dla starszaków oraz oderwania ich od wirtualnej rzeczywistości i telewizji. Dla młodszych pociech warto zorganizować prace plastyczne. Zebrane podczas jesiennego spaceru skarby, chętnie przemienią się w kasztanową rodzinę. Do ich wykonania będą potrzebne żołędzie lub jarzębina, kasztany oraz zapałki. Jako rodzic, przygotuj dziecku patyczki oraz wykonaj dziurki w kasztanach, aby ułatwić wbijanie zapałek. Kreację, czyli twórczą część zadania pozostaw maluszkowi.

Podczas leśnych spacerów dzieci kochają zbierać kolorowe liście – nie wyrzucajcie ich, a zabierzcie do domu. Do zabawy potrzebujecie blok rysunkowy oraz farbki. Zebrane liście, możecie pomalować, a następnie ich kształt oraz blaszkę odbić na papierze. Tak wspaniały rysunek chętnie przyozdobi ścianę w dziecięcym pokoju.

Podsumowując, sposobów na spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo, a pogoda nie jest  tutaj żadną wymówką. Jesień jest piękna i daje takie same możliwości rozrywki jak każda inna pora roku.