Skompletowanie wyprawki dla noworodka powinno wiązać się z odpowiednim planem działania. Zastanawiasz się, jak mądrze dobrać rzeczy dla maluszka i co zabrać ze sobą do szpitala? W artykule podpowiadamy, jak poprawnie skompletować wyprawkę dla noworodka!

Ubranka

Przede wszystkim skup się na jakości, a nie ilości. Zbyt wiele ubranek zakupionych na start może okazać się nietrafionym planem. Każde USG, nawet to najlepsze, może spłatać figle i niedokładnie wykazać, jak duży maluszek przyjdzie na świat. Sami lekarze zakładają tzw. margines błędu – wynosi on plus/minus 200 – 300 gram. Niemniej jednak ostatnie tygodnie w ciąży są mało przewidywalne – żaden aparat nie jest w stanie podać dokładnej długości i wielkości wyczekiwanego dziecka. W związku z tym, jeśli maluszek urodzi się większy, jako rodzice wydacie niepotrzebnie pieniądze.

Warto pamiętać, iż słynne babyshower (w Polsce nazywane pępkowym) obfituje w prezenty dla przyszłej mamy – ubranka, buciki, poradniki, przydatne akcesorium chętnie odnajdzie się wśród kompletowania wyprawki dla noworodka. Jeśli jesteście na etapie organizowania pochodzącego zza oceanu babyshower – sporządźcie listę prezentów. Taki „plan” ułatwi zaproszonym gościom doprecyzowanie najlepszego prezentu dla przyszłej mamy i jej jeszcze nienarodzonego maluszka.

Kupując ubranka dla noworodka, skup się na jakości materiału. Najlepiej, aby były one wykonane z naturalnych i przewiewnych materiałów. W tym przypadku sprawdzi się bawełna, muślin i bambus. Ponadto weź pod uwagę komfort związany z przebieraniem dziecka – fantastycznie sprawdzą się zapinane na zakładkę kaftaniki i tzw. kopertowe body. Maluszek nie jest fanem wciskanych przez główkę śpiworków czy bluzeczek. To także dobre rozwiązanie dla opornych tatusiów – praktyczne zatrzaski (nieuczulające i hipoalergiczne) ułatwią stawianie pierwszych kroków.

Warto pamiętać, iż dziecko przez pierwszych 6 miesięcy życia przysłowiowo rośnie jak na drożdżach. W ciągu pierwszych dwóch tygodni życia maluszka ubranka powinny być dopasowane – dzięki temu dziecku będzie ciepło i komfortowo – poczuje się, jakby był w brzuszku mamy. Kolejny okres charakteryzuje się kompletowaniem garderoby na zapas – śpiworki, body i kaftaniki nie powinny ograniczać ruchów pociechy, wierzgania nóżkami i machania rączkami.

Buciki

Traktujemy je jako oddzielną część garderoby, niemniej jednak warto o nich wspomnieć przy okazji kompletowania wyprawki dla noworodka. Okazuje się, że pierwsze buciki do nauki chodzenia Walkkinng’s mogą w ogóle okazać się pierwszymi bucikami, które rodzice założą swojemu dziecku. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, przewiewne, dopasowane do stópki maluszka, z rewolucyjnym systemem zapinania ZipAround – wymieniać możemy w nieskończoność, aczkolwiek zaletą tego obuwia jest brak jakichkolwiek wad – ideał w każdym calu. ?

Wyposażenie pokoju dziecka

O rzeczy i akcesoria, które powinny znaleźć się w dziecięcej przestrzeni, warto zatroszczyć się jeszcze przed przyjściem pociechy na świat.

Przewijak na łóżeczko lub komodę okaże się praktycznym rozwiązaniem, jeśli wnętrze nie może poszczycić się zbyt dużym metrażem. Dobrze, aby samo akcesorium było miękkie i przyjemne – to ważne dla delikatnej skóry maluszka. Obok przewijaka np. w jednej z szuflad komody umieść potrzebne do pielęgnacji produkty – podkłady do przewijania, krem do pupy (chroniący przed odparzeniem), chusteczki nawilżane i pieluszki z jedynką na opakowaniu.

W dziecięcej przestrzeni powinno znaleźć się także wygodne łóżeczko, które może rosnąć razem z pociechą. Bezszelestne systemy domykające znajdujące się na pokładzie komód i szuflad okażą się sprzymierzeńcem rodziców, którzy krzątają się po pokoju dziecka w trakcie jego odpoczynku i snu. Łóżeczko to także miejsce, w którym pociecha rozwija swoją wyobraźnię i patrzy przez pryzmat marzeń, dlatego też warto, aby w przestrzeni tej znalazły się dodatkowe elementy chroniące – cienki i gruby kocyk, poduszki, kołderka (z poszewką i wypełnieniem), otulacz i rożek. Świetne produkty do wyposażenia dziecięcego pokoiku znajdziecie w sklepie dziecięcym e-babystuff.pl