Dlaczego Walkking’s?

Historia sklepu, na którym gościsz rozpoczęła się w chwili, gdy jako troskliwi rodzice poszukiwaliśmy pierwszych bucików dla naszego dziecka. Nasze wymagania były oczywiste. Buty miały być lekkie, wygodne i wspierać rozwój małych stópek. Oczywiście musiały też ładnie wyglądać.

Wiedzieliśmy, że buty do nauki chodzenia mogą zadecydować o przyszłym zdrowiu. Źle dobrane pierwsze buty dla dziecka doprowadzą do wad postawy, a nawet deformacji stóp, co negatywnie wpłynie na funkcjonowanie mechanizmu motorycznego ciała naszego dziecka. Nie zamierzaliśmy ryzykować, pochopnie wybierać produkty średniej jakości. Chcieliśmy, by nasze dziecko bezpiecznie stawiało pierwsze kroczki… w najlepszych butach.

Czy uwierzysz, że znalezienie pierwszych butów spełniających te kryteria było nie lada wyzwaniem?

Gdy po wielu trudach, dziesiątkach przymierzonych butach, odkryliśmy markę Walkking’s, wiedzieliśmy, że znaleźliśmy to, czego potrzebowaliśmy. Najpierw kupiliśmy jedną parę bucików. Okazało się, że mają rewelacyjną jakość, a nasze dziecko je uwielbia. Kupiliśmy kolejną.

Wtedy przyszła myśl, że w polskich sklepach naprawdę brakuje takich bucików dla niemowlaków i starszych dzieci. Jednocześnie stylowych i wygodnych, niekrępujących ruchów stópek, w którym śmiało można biegać po dywanie, w bawialni i na trawie. Zatem poszliśmy o krok dalej i postanowiliśmy sprowadzać je dla rodziców mieszkających w Polsce. Zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem bucików Walkking’s. I oto jesteśmy.

Niezmiernie cieszy nas to że mamy rzeszę zadowolonych klientów, przede wszystkim świadomych jak ważny jest wybór pierwszych bucików dla dziecka. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami rodziców na temat bucików walkkings: https://walkkings.pl/opinie/

 

Zobacz, czym zachwyciły nas i naszych klientów buty do nauki chodzenia Walkking’s.

Europejska produkcja

 

Tak, buty nigdy nie odwiedziły Chin i podejrzanej fabryki, co jest dziś powszechną praktyką wśród producentów.

walkkings to buty dla dziecka wykonane na terenie unii europejskiej

Są jak druga skóra

Specjaliści często podkreślają, że malutkie stopy najbardziej potrzebują wolności! Tak, tak, mięśnie stóp rozwijają się najlepiej, gdy maluch biega boso. Gdy dotyka stopą wilgotnej ziemi, miękkiej trawy, gładkich paneli lub szorstkiego dywanu. Wtedy ma kontakt z różnymi bodźcami, które sprzyjają jego zdrowiu. To dlatego tak dużo dzieci nie lubi butów czy kapci i ściągają je przy każdej okazji. Bo tylko przeszkadzają poznawać świat i uwierają.

 

Problem pojawia się wtedy, gdy jednak czasem  trzeba te buty założyć. Wtedy z pomocą przychodzi Walkking’s. Są to wymarzone pierwsze buty dla dziecka. Wykonane są z wysokiej jakości, 100% oddychającego materiału – mikrofibry onSteam.  Dzięki maksymalnej przepuszczalności powietrza nóżki nie pocą się. Buciki potrafią pochłonąć aż 8 razy więcej wilgoci niż inne buty i wysychają 6 razy szybciej niż skóra, dzięki czemu stopy nie męczą się, są chłodne i suche. Maluch nie czuje, że coś mu przeszkadza. Sprawdzą się idealnie, gdy musisz kupić buty dla niemowlaka.

 buciki walkkings są lekkie jak piórko, para bucików waży poniżej 120g

Dają stopom wolność

 Może Cię zaskoczy to, że pierwsze buty dla dziecka mogą zadecydować o przyszłym zdrowiu Twojego malucha. Wszystko dlatego, że stopy utrzymują ogromny ciężar i wpływają na funkcjonowanie mechanizmu motorycznego ciała. Podczas chodzenia stopa ulega skróceniom i wydłużeniom, dlatego nie powinno się jej zamykać w ciasnym i sztywnym bucie. Musi mieć pełną swobodę ruchów, zginać się i poruszać palcami.

Właśnie takie warunki zapewniają buty Walkking’s. Pozwalają na przyjmowanie w pełni naturalnej postawy. Podeszwa jest cieniutka, sprężysta i zgina się dokładnie w tych miejscach, w którym zginają się stopy. Zapiętek jest miękki, dobrze wyprofilowany i przylega do pięty, tak by but pracował razem ze stopą. Paluszki mają wystarczająco dużo swobody ruchów, co jest szczególnie ważne dla prawidłowego rozwoju stopy.

Są higieniczne

 Dziecięca stopa ma tendencje do potliwości. Materiały, z których zostały wykonane buty są antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Mają zdolność termoregulacji, dzięki czemu stópki nie przegrzewają się, ani nie wychładzają. Są łatwe w czyszczeniu. Nie musisz martwić się o ich pielęgnację, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, by wyglądały jak nowe. Materiały są bezzapachowe i hipoalergiczne.

Są niezniszczalne

 Producent wykorzystał materiały o podniesionej odporności na ścieranie. Dziecko prędzej z bucików wyrośnie, niż je zniszczy.

Mają sprytne rozwiązanie

Zwróć uwagę na suwak do zapinania. Został on tak umocowany, że dziecko samo nie ściągnie butów. Nie musisz się martwić, że bucik w niewyjaśnionych okolicznościach zniknie w trakcie spaceru. Co bardzo często się zdarza. 🙂

Opatentowany system “Zip Around”, który pozwala na szybkie i łatwe ubieranie i zdejmowanie bucików.

buciki walkkings dla dziecka posiadają opatentowany zamek dzięki któremu łatwo i szybko ubierzesz buciki swojemu dziecku
walkkings to aż 24 różne kolory, każdy znajdzie swój ulubiony
zamek w bucikach walkking's otwiera się do połowy stopy

Odznaczają się niepowtarzalnym designem

 Gdy chodzi o zdrowie stóp dziecka estetyka, nie ma znaczenia. A tu niespodzianka, bo buciki dla niemowlaka Walkking’s udało się zaprojektować buty do nauki chodzenia, które są równie bezpieczne i praktyczne, co piękne. Modele są uniwersalne, pasują do sukienek, leginsów, spodni. Nadają się na bardziej okazjonalne wyjścia, jak i codzienne maszerowanie za rączkę rodzica.

Na koniec ponownie podkreślimy, że pierwsze buty dla dziecka odgrywają istotną rolę w profilaktyce zdrowej stopy. Źle dobrane w pierwszych latach życia zwiększają ryzyko wystąpienia płaskostopia, kolan szpotawych lub koślawych. Jak widzisz stawka jest wysoka.

Jednak naszym celem nie jest Cię straszyć, a pomóc w dopasowaniu najlepszych bucików dla Twojego dziecka. Pierwsze buty dla dziecka wybiera się tylko raz. Wierzymy, że wybierzesz dobrze.