Projektowanie oraz wykonawstwo obuwia dziecięcego tylko z pozoru wydawać się może sprawą błahą i oczywistą. Zanim obuwie przeznaczone dla docelowej grupy wiekowej zostanie wprowadzone na taśmy produkcyjne, muszą odbyć się wszystkie liczne fazy projektowe i testowe, aby mieć pewność, że otrzymujemy produkty najwyższej jakości, nastawionych na długotrwałą eksploatację. Jak już większość konsumentów zdążyła zauważyć, współczesne czasy niezwykle silnie sprzyjają ekologicznym rozwiązaniom technologicznym, także w temacie szerokiej produkcji obuwia. Konstruktorzy i projektanci wciąż szukają sposobów, aby zaprzestać emitowania do atmosfery licznych szkodliwych czynników i do produkcji obuwia wykorzystywać w większości surowce wtórne, czyli elementy już raz wykorzystane w przemyśle, ale na tyle dobre technicznie, by można było przedłużyć im żywotność. Po co wyrzucać na śmietnik tony tworzyw sztucznych, rozkładających się przez wiele tysięcy lat, skoro można przygotować z nich całkiem zgrabne i pomysłowe elementy obuwnicze?
Właściwe zastosowanie materiału przekłada się na zyski!
Jednym z najczęściej stosowanych materiałów przy współczesnej technologii wytwarzania obuwia jest onsteam. Dzięki niemu mamy pewność, że stopy dziecka nie są zanadto obciążone i mogą oddychać nawet w najtrudniejszych warunkach. W ciągu ostatnich kilku lat onsteam z powodzeniem zastąpił cały szereg materiałów, przyczyniając się do tego, że pojęcie wygody w noszeniu butów nabrało zupełnie nowego znaczenia. Onteam wykorzystuje się do obuwia przeznaczonego na wszystkie możliwe pory roku – co świadczy o jego unikalności i niepowtarzalności. Dzięki temu, że jest to materiał nie tylko lekki i elastyczny, a także tani – obuwnicze koncerny produkują dziś znacznie więcej butów, niż kiedykolwiek wcześniej. Ekologiczne i ergonomiczne zastosowanie onsteamu przyczyniło się także do zwiększenia kapitałów zakładowych wszelkich fabryk obuwniczych, sygnowanych popularnymi znakami towarowymi i markami. W wyniku zdrowego snobizmu, polegającego na wykorzystywaniu dostępnych już surowców wtórnych, bez wytwarzania dodatkowych, oddychamy zdrowszym powietrzem, emitujemy do środowiska znacznie mniejsze ilości śmieci i cieszymy się dłuższym zdrowiem! Buciki Walkking’s wykonane są z materiału OnSteam dzięki czemu są ultralekkie, elastyczne i w 100% oddychające, więcej o naszych bucikach przeczytasz w zakładce: Dlaczego Walkking’s
Klasyczne materiałoznawstwo
Wykroje na obuwie dziecięce otrzymuje się na kilka sposobów. Są elementy wycinane ręcznie oraz części, które wycinają nowoczesne narzędzia laserowe, sterowane numerycznie. Zastosowanie narzędzi laserowych do cięcia elementów obuwniczych zdecydowanie przyczyniło się do podniesienia jakości obuwia, a także zwiększenia obrotów produkcyjnych. Przecież dzięki technologiom maszynowym można wypuścić na rynek nawet kilkadziesiąt razy więcej obuwia, aniżeli w sytuacji, gdy produkty obuwnicze wykonywane były wyłącznie lub w większej części w oparciu tylko o pracę ręczną. Różnica w jakości wizualnej także jest wyraźnie zauważalna. W tej chwili odchodzi się już od wykorzystywania drewna na podeszwy obuwnicze. Wykorzystywanie tworzyw sztucznych jest bezpieczniejsze dla natury i nie niszczące jej zasobów.
Wizualny aspekt obuwia dziecięcego
Gdy już przygotowane są podeszwy obuwia dziecięcego, trzeba zadbać o elementy zewnętrzne oraz wypełniające środek. Tutaj sprawdza się cały szereg materiałów włókienniczo – syntetycznych. Tkaniny stanowią różnorodne mieszanki komponentów, o różnym stopniu twardości oraz elastyczności, dostosowanych do określonych warunków eksploatacji obuwia. Te elementy w dużych zakładach produkcyjnych także wycinane są za pomocą maszyn z parków technologicznych, ale ich wykończenie i dopasowanie do podeszw to już ręczna, koronkowa robota. Obuwie dziecięce może być sklejane wysokiej jakości spoiwem lub szyte. Coraz częściej spotkać się możemy także z małej wielkości śrubkami, przykręcanymi do reszty konstrukcji w dolnej podeszwie. Tkaniny przeznaczone na obuwie dziecięce mają często żywe i radosne kolory – dzięki temu na wystawach sklepowych przyciągają nie tylko wzrok dzieci, ale także rodziców. Wkładki do obuwia są wykonane z miękkiego i elastycznego filcu. Z czasem, gdy buciki są już nieco wysłużone, dobrze jest wymienić wkładki na nowe.
Najnowsze komentarze